121Ed

Студия «El Cheber» представляет новую работу.

В каталоге «El Cheber» появилась новая композиция — «Аy yarıqı» (Свет луны).

Автор композиции художник студии «El-Cheber», ученица Рустема Скибина Мустафаева Эдие.

Луна, предмет особого отношения, она воспринимается, как волшебный фонарь (Ay – geceniñ çıraqı), свет которого магически действует на людей и освещает все вокруг, делая ночь нежной и прозрачной.

Считается, что свет луны благотворно влияет на человека, заставляет думать о хорошем, мечтать о счастье и благополучии (Ay yarıqı — devlettir).

В работе «Свет луны», использование мягких тонов и глухого, темного фона передает настроение ночного города. Улочки, окутанные в объятия ночного светила, волшебные лучи которого дают возможность увидеть мир в другом облике, где даже самые знакомые места становятся похожими на сказку.

Crimeantatar floral ornament

Лекція-виставка Мамута Чурлу «Мова кримськотатарського орнаменту»

Мамут Чурлу — мій вчитель, заслужений художник України, етнограф, один з небагатьох, хто оберігає скарби кримськотатарської культури, проведе лекцію-виставку «Мова кримськотатарського орнаменту»

На лекції усі бажаючі зможуть ознайомитись з культурою та традиціями кримських татар, семантикою кримськотатарського орнаменту, а також побачити роботи автора.

Захід проходитиме 25 листопада 2014 року о 15.00 у Центрі української культури та мистецтва  за адресою: Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В, ст. м. Контрактова площа (вихід з метро у бік Верхнього і нижнього Валів). 

Організатори заходу: Центр української культури та мистецтваГромадська Організація «El-Cheber».

 

 

Перші роботи народжені у Києві

У березні цього року я був вимушений переїхати з Криму до Києва. Неможливо було у ті дні залишатись осторонь подій, які турбували наше суспільство. З того часу займаюсь громадською діяльністю, яка не завжди тісно пов’язана з улюбленою справою. Не знімаючи своєї відповідальності та обов’язків перед громадою, продовжую мріяти про тихі хвилини, проведені наодинці з улюбленою справою. На щастя мрії знаходять своє втілення у тому, що створюють власні руки.

Перші роботи народжені на теренах Києва

Перші роботи народжені на теренах Києва

«Zincir. Ланки пам’яті» Перші враження

День відкриття виставки «Zincir. Ланки пам’яті» виявився по справжньому широким заходом, присутні насолоджувалися святом культури та мистецтва. Гостей зустрічали танцями і співами, відкриття виставки символічно поєднало кримськотатарську та українську творчість. Серед відвідувачів було чимало відомих гостей.

На виставці представлені роботи кримськотатарських майстрів, а також світлини кримськотатарського фотохудожника, який виступає під псевдонімом BAYKUŞ. «Zincir. Ланки пам’яті» об’єднує декоративно-прикладне мистецтво і сучасну фотографію. Представлена на огляд серія світлин переносить гостей у часи повернення кримськотатарського народу на батьківщину, життя українського Криму та цьогорічні події — «Кримську весну». У експозиції також виставлено близько ста витворів кримськотатарського декоративно-прикладного мистецтва: керамічні панно й настінні тарілки, килими, батик-панно, гончарний посуд, розпис по склі, різьба по дереву, кавові столики, ювелірні вироби, срібна філігрань, вишивка шовком, золоте шиття, пластика малих форм, фігурки людей в народних костюмах та традиційні іграшки.

Відвідати виставку «Zincir. Ланки пам’яті» можна до 29 листопада 2014 року за адресою: Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В, ст. м. Контрактова площа (вихід з метро у бік Верхнього і нижнього Валів). Вхід вільний.

Організатори заходу:  Центр Української Культури та Мистецтва; Центр культури та ремесел «Тамга»; Центр фольклору та етнографії, кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.